| Lucas_Adella_1991 a întrebat:

Bună seara,vin și eu cu o întrebare, mărul trebuie sa fie neapărat copt sau fiert? bebe meu are 4 luni și o săptămână.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bebe thau...nu/j cszk

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bleah, pisează mărul ăla fără să fie fiert sau copt, așa nu își pierde vitaminele și bebele o să se bucure și el de ceva bun. (poți pune și biscuite pisat, este destul de mare).

| Viitorulapropiat a răspuns:

Ar fi mai ok sa fie fiert, l-Ar digera altfel.

| VIOLETMOV a răspuns:

O sa iti spun ce ii dadea mama fratelui meu cand avea 4 luni.
1. Mar crud, curatat de coaja ( spalat inainte ) razuit cat mai micut, amestecat cu biscuiti pisati. Sunt sigura ca o sa ii placa
2. Aceeasi reteta dar cu banana ( banana taiata feliute si biscuitii pisati )
3. Foloseste piersici sau caise. Le speli, le cureti de coaja, le pisezi pulpa si poti sa i-o dai asa sau sa amesteci biscuiti
4.Pepene rosu ( ca tot e vara ). Alegi o felie de pepene, ii alegi miezul pana la jumatatea feliei, o cureti bine de toate semintele, o tai cubulete foarte mici ( cat sa le poata mesteca ) si gata.
5. Lapte fiert si miez de paine. Le amesteci pana se fac o pasta si ii dai cate putin.
Nu stiu cat de mult te ajuta, dar sunt retete speciale pentru bebei de 4-5 luni