| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Am părul până la umeri și destul de rar. Ce imi recomandați sa folosesc? Sa creasca si sa devina mai bogat. Am auzit de ulei de ricin pe care îl și am, dar nu stiu utilizarea acestuia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sunmetal11 a răspuns:

Un galbenus de ou+1 lingura de ulei de ricin+1 sticluta de vitamina A, le amesteci si aplici la radacina si pe lungimea parului, il acoperi cu un prosop si lasi amestecul pe par cam 4 ore dupa care te speli normal. poti face tratamentul de 2 ori pe saptamana pentru cat timp doresti.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin DOAR intareste radacina firului de par existent.
Conditia de "par rar" poate fii generata de o problema endocrina/hormonala, care se poate remedia doar in urma unor analize medicale si a unui consult la medicul endocrinolog.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Mai bine mergi la un specialist.
Pot fi probleme de natura hormonala sau genetica.
Pentru par des se recomanda o alimentatie bogata.

| Roselenaalexandramaria a răspuns:

Pe cale orală poti sa iei drojdie de bere iar pentru radacina foloseste sampoane pentru volum de la farmacii..recomand Klorane