| LIVIAPISI a întrebat:

Am patit ceva: eram la baie si ma pieptanam, am gasit o perie care onduleaza parul si mi-am pus putin par in ea. Am incercat sa o scot dar nu mai mergea si cat m-am cginuit eu cu ea mi-a pocnit gatul intr-un hal fara de hal! Acum nu pot sa imi intorc gatil in partea stanga a mea dar nici sa-l pun pe umar(sa-l culc). Credeti ca mi l-am luxat? Eu nu ma pricem la chestii din astea dar stiu ca ma doare ce trebuie sa fac? Am doar 11 ani. Ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kenedyy a răspuns:

Buna. PRObabil ti-ai luxat gatul x_x, cel mai indicat e sa-ti anunti parintii si sa te duca la doctor, sa nu fie ceva mai grav. Bafta multaa wave.

| LIVIAPISI explică (pentru Kenedyy):

Iti multumesc acum o sun pe mama si ii spun

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Daca luxat gatul erai paralizata. Nu asculta sfaturile tuturor neavizatilor. Ai facut torticolis. Ia nurofen si clorzoxazona si pentru linistea ta fa o radiografie de coloana cervicala. Sanatate!

| AndradaElena15 a răspuns:

ANunta pe cineva ...nu se stie

| DaViDeNkO a răspuns:

În câteva zile trece. Pățesc și eu uneori de mă întind după ceva sau mă întorc și mă doare foarte rău de nu-l pot mișca în câteva direcții, da' trece.