| Constantinescu_Alina_2000 a întrebat:

Am pierce in buric si s-a infectat. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Scoate-l imediat afara si da cu rivanol sau spirt apoi iti trece...si eu am patit la fel si m-am dat cu rivanol de 2 ori pe zi dupa ce s-a vindecat mi-am facut altul si timp de o saptamana mi-am tinut plasture cu spirt. Ai grija ca nu e de joaca daca e sa iti faci altul mergi la salon sau la spital...si mereu cine il face sa foloseasca manusi altfel iarasi se infecteaza

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa inveti sa pui cratima... pirce avem ce mama drac'...

| Felys a răspuns:

Te ungi cu baneocin de mai multe ori pe zi, sau chiar pui acolo mai mult si pansezi sa stea crema aceea continu pana trece

| Constantinescu_Alina_2000 explică:

Va multimesc