| nuamnume_1165 a întrebat:

:* am si eu pierce in buric si azi mi-a curs lichidul acela alb si imediat dupa putin sange? ce vrea sa insemnne asta? e infectat?

4 răspunsuri:
| QuizMaster a răspuns:

Aoleo! DA!,, Lichidu alb" e puroi.E infectat si poate ajunge graf.Incerca sa te duci la spital, sa iti scoata pierceu si sa dezinfecteze locu

| QuizMaster a răspuns:

Sau betadina.

Răspuns utilizator avertizat
| SayMyName_4823 a răspuns:

Buna! De cat timp ai pierce-ul? Depinde si ce fel de pierce ai. Daca ai unul din metal medicinal nu iti face probleme, dar daca ti-ai pus de cand l-ai facut un pierce normal, este infectat. Sa iti spun ce mi-s-a intamplat mie : dupa 1 luna de cand aveam pierce-ul (tot in buric), tipul care mi-la dat mi-a spus ca il pot schimba la 1 luna. Si asta am si facut...dar cand am pus pierceingul normal mi-a curs o picatura de sange, si am hotarat sa il scot si sa il bag inapoi pe cel din metal medicinal. Intr-o saptamana numai avea nimic asa ca l-am putut schimba. happy Ai grija de tine >big grin