| VampireCrisz a întrebat:

am probleme cu transpiratia excesiva, am folosit aproape toate tipurile de deodorante deci daca stiti ceva remedi sau deodorante, antiperspirante de calitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Uite cateva recomandari:
• mentinerea riguroasa a igienei corporale prin spalare zilnica cu apa si sapun (de preferat cele antibacteriene daca hiperhidroza este insotita de afectiuni micotice) sau sapun cu glicerina, in celelalte cazuri;
• aplicarea deodorantelor antiperspirante "soft" (fara alcool) in regiunea axilara, utilizarea pudrei de talc sau a unor unguente pe baza de sulfat de zinc, in functie de caz;
• evitarea oboselii si stresului;
• purtarea de imbracaminte si incaltaminte lejera, din materiale naturale care asigura o ventilare normala a pielii si nu irita.
Ar fi bine sa consulti si un medic, pentru a vedea daca nu cumva exista o cauza tratabila a acestei transpiratii excesive. Mai multe informatii despre acest subiect poti gasi aici: http://www.i-medic.ro/boli/hiperhidroza-sau-transpiratia-excesiva

| LanaDelRayFan a răspuns:

Buna Vampcris ::dd
Eu folosesc deodorantul cu rola de la Garnier.Este foarte persistent fiindca m-am dat odata si a tinut vreo 3 zile happyCrede-ma este fff bun.ti-l recomand cu mare incredere.Te pup ~ :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Http://www.evera-ro.com.Incearca pudra asta.
Te pup!

| PerspirexRomania a răspuns:

Daca antiperspirantul tau nu te mentine uscat, încearca ceva care
funcioneaza cu adevarat. Formula unica si patentata Perspirex
este dovedita clinic ca ofera protecie reala si de lunga durata
împotriva transpiratiei si mirosului neplacut.
Atât de eficient, încât o aplicare va va proteja timp de 3-5 zile. Va invitam sa ne urmariti pe facebook pe pagina oficiala Perspirex Romania sau pe perspirex.ro! " Cel mai bun antiperspirant folosit vreodata " acum si in Romania! Spune ADIO transpiratiei si mirosului neplacut!