| Cristle a întrebat:

Am rubeola de marti si am trecut prin tate simptomele specifice : febra, eruptii, dureri de /gat etc...insa de doua zile mi s-a mai intamplat un lucru toate articulatiile de la maini, picioare genunchi mi s-au umflat si ma dor foarte tare. Intrebarea mea este : ce as putea sa iau sa imi revin sau daca ar trebui sa astept sa-mi treaca de la sine si cat timp?/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ar putea fi o complicatie a bolii,o artrita a degetelor,incheieturii maini, genunchilor, care apare de obicei la pacientii de sex feminin.Trebuie sa mergi la medicul de familie pentru consult si investigatii.

| DanaDaniela27 a răspuns:

Asteapta si o sa iti treaca, intr-o saptamana, doua, esti gata. happy funda? happy