| Aliaaa0120 a întrebat:

Am si eu intrebare. Eu si cu iubitul meu incercam sa facem un bebelus. Mentruatia imi era normala pana luna trecuta.(normala insemnand ca ma tinea in jur de 6 zile si scurgeri abundente in primele 3 zile). Luna trecuta, inclusiv luna aceasta mi-a venit, m-a tinut 2-3 zile si scurgeri scazute rau cantitav. Ameteli am,dureri de cap,insomnii,bufeuri,dureri de dantura,mancarimi ale mainilor,mananc mancaruri care de obicei nu mi placeau,pofte,constipatii, durerimici in partea de jos a burtii, greturi si voma.Am facut 2 teste de sarcina,dar mi-au iesit negative. De cateva zile,am observat ca mi-a crescut burtica,atunci cand stau in picioare se vede, dar cand ma intind e doar o umflatura. Cand trag burta, parca ma inteapa. E posibil sa fiu insarcinata si sa ma duc cel mai bine la doctor?

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic, dar din ce spui este foarte improbabil sa fii insarcinata: ai sangerari menstruale si simptome care nu sugereaza o sarcina, ci un dezechilibru hormonal. Burta, in sarcina, creste cam dupa 4 luni de lipsa a menstruatiei. In plus, majoritatea celor insirate de tine nu apar in sarcina sau apar tardiv, dupa primul trimestru.

1 răspuns:
| gheorghe699 a răspuns:

Da,mergi la ginecolog, se pare ca incercarea a reusi,."stradania"nu a fost zadarnica.