| kiatres56 a întrebat:

o sa va povestesc si dupa va rog sa-mi dati un sfat, acum 2 luni mentruatia mea a venit mai devreme cu 3 zile, eram sigura ca e menstruatie din cauza duratei de 4 5 zile si din cauza cheagurilor si scurgerilor abundente, luna trecuta a venit tot pe 26 la fel cu scurgeri ok si contacte sexuale protejate. Luna asta suntem pe 26 si inca nu mi-a venit, sper sa-mi vina diseara sau ceva, n-am avut contacte toata luna, ce se intampla? Plizz

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU se intampla absolut nimic grav sau iesit din comun. Cel mai probabil este vorba de o dereglare hormonala minora, absolut ''normala'' la aceasta varsta. Trebuie sa stii ca si in cazul celor mai ''perfecte'' si bine reglate cicluri menstruale, din cand in cand se pot produce dereglari minore de +/- 1 zi sau chiar si 2-3 uneori. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Asteapta, poate iti vine menstruatia.

| gabriielaaa a răspuns:

Uneori întârzie cu 2-3zile alteori vine mai devreme pot fii mulți factori care întârzie o răceală de exemplu.
Dacă tu esti sigură ca ai avut grijă atunci mai de ce să-ți faci griji. A si du-te la genecolog nu i normal sa ai cheagiri.

| kiatres56 explică (pentru gabriielaaa):

Iti multumesc, doar ca sunt genul de persoana care se sperie la schimbariile bruste ale organismului, si mai ales faptul ca as putea ramane insarcinata, desi nu a existat contat o luna intreaga