| viky_2470 a întrebat:

Buna am si eu o in trebare daca parinti ma tot freaca la cap ca eu am apendicita si imi zice sa ma operez am fost la medic si chiar am ampeticita pe mine nu ma doare doar ca sunt foarte ametit si am greturi imi vine mereu sa vomit si nu am pofta de mancare de asta m-a dus mama la medic ca nu mancam ca de greturi eu nu i-am spus si imi amorteste picioru drept cate odata medicu mi-a spus ca nu e avansata dar totusi trebuie operata eu m-am rugat de parinti sa mergem acasa ca am sa revin inapoi dar sa ma duc la majoratu la o fata si parintii au aceptat medicu mi-a spus ca trebuie sa ma operez ca daca nu va fi mai rau dar pe mine nu ma dreranjeaza ampeticita doar ca am simptomele care le-am mentionat si trebuie sa revin inapoi bineinteles ca ma aduce mama si intrebare mea este daca fug de la spital ce se poate intampla ca doar e simplu de fugit dintr-un spital am vb cu un preten sa ma tina un timp pana ma cauta mama, parinti la pretenul meu nu sunt in tara locueste singur si ma acepta si pa mine care este sfatu vostru planul meu cu fugitul este aranjat ce spuneti sa fac mama nu ma intelege zice sa ma operez da eu nu vreau ca mi-e frica de mor nu cred ca pot suporta sa vad doctoru ca vine cu acul ala mare cum mi-a spus niste preteni care sunt operati au spus ca iti face o injectie cu un aca mare in spate de iti vine sa mori pe loc si daca nu te amorteste din prima iti mai face pana amortesti si sincer nu asi resista sunt f spereat plizz ajutorrrr raspunsul vostru conteaza pentru mine vreau sa stiu ce sa fac sa nu ma opereze ca cu doctoru nu pot sa tratez nimic ca i-am spus sa nu spuna nimic la parinti da a spus dracu dati-mi un sfat va roggggg orce numai dati-mi un sfat ca simt ca innebunesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu se moare de la o astfel de operatie, este o operatie foarte simpla. Daca tu fugi, aceasta boala o sa se agraveze si atunci chiar o sa dai in alte complicatii si atunci chiar o sa MORI.Stai fara frica, o sa iti faca o anestezie si nici nu o sa stii cand ai iesit din operatie.

| maryellen91 a răspuns:

rolling on the floorrolling on the flooreu chiar am refuzat odata operatia pentru ca trebuia sa dau tezele si odata am fugit din spital(in papuci de casa parca eram dracu)acum ca vorbesti de apendicita parca ma lua durerearolling on the floorfaza e ca se poate agrava (naspa asta)nici eu nu suport chestile astea cu toate ca nu am frica de ace da mi-e skarba de spital(bine ca eu nu am avut simptome asa grave cand fac efort ma doare si imi amoarte piciorul atunci la inceput ma dure rau da mi-a trecut)totusi mai bine opereaza-te ca pana la urma tot acolo ajungi

| Dreamy a răspuns:

De la o simpla operatie de apendicita nu a murit nimeni. Nu e adevarata partea cu acul mare, iti pune o branula si prin branula iti face anestezia. Dupa 1 saptamana esti acasa rezolvata!

Nu fugi de acasa! Daca stai mult timp fara sa te operezi dai in peritonita(ti se sparge apendicele) si atunci chiar ai sanse sa mori.

| elizabeth a răspuns:

Poti sa nu faci operatie.eu am avut cronica si mi-au dat pastile si un mic regim. tine-te tare.

| lavinia_5701 a răspuns:

Buna,si eu am fost operata de anpenticita si nu am murit, s-a intamplat acum 3 saptamani si la mine a fost mult mai grav daca mai stateam un pic muream, deci iti zic ca nu are rost sa fugi de nicaierilaughingin plus acum nu se mai face injectie in sira spinarii se face in venula, asa ca stai linistitahee hee