| XSecretLov3X a întrebat:

Am si eu o intrebare am primit de la cineva o lotiune din aceea 3 in 1 pentru curatare, tonifiere si hidratare si scrie pe ea avon care... si am 14 ani o avea ceva daca o folosesc? plz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Akeron a răspuns:

Nu se intampla nimica pielea la un copil de 14 ani nu difera mult cu a unuia de 18 sau 17 ....eu te sfatuiesc sa o folosesti, nu e recomandata la copii intre 1-8 ani

3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Foloseste-o... poti sa le folosesti cu incredere!

| StilSanatos a răspuns:

Nu cred ca are ceva, daca totusi vrei sa-i faci un test incearca doar pe o suprafata a pielii, sau dupa ureche, acolo e o zona buna pentru test. apoi folosesti pe toata fata, dar fiind lotiune de curatare nu cred sa faca iritatie, totusi fa testul.

| efoartegreusagasesticevaoriginal a răspuns:

Nu cred ca conteaza varsta
citeste si tu pe ea