| chocolatte a întrebat:

Am si eu o intrebare! De ceva vreme ma confrunt cu o problema, am o scurgere lichida de culoare galben-verzui, de cantitati semnificative, si mi-au aparut si niste basicute care ma deranjeaza! Stie cineva ce poate fi? si cum pot scapa de problema, la ginecolog nu pot ajunge decat dupa anul nou! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti scapa fara vizita la ginecolog. Cred ca ai o infectie cu Trichomonas, Chlamydia sau gonoree si, probabil, herpes genital. E foarte grav ce ai tu si nu ar trebui sub nici o forma sa amani pana dupa sarbatori. Fiindca fiecare zi agraveaza infectia si tratamentul va fi si mai lung, si mai dificil, iar riscul sa ramai cu sechele mult mai mare. Eu m-as duce luni dimineata la prima ora in locul tau, fiindca lucrurile stau foarte serios si dureaza pana ti se fac analize din secretie si ti se stabileste tratamentul corect. Ia-ti si partenerul sexual cu tine, va trebui tratat si el.

| kyrky a răspuns:

Nu te baga in leacuri si d`astea...mai asteapta pana te poti duce la medic.nu face nimic ca auzi de la unu si de la altu.ca poti da in altceva.prinde ocazia si mergi cat mai repede la ginecolog. sper ca te-am ajutat

| PopStarInMyMind a răspuns:

Buna!
Este secretie! Si prietena mea are si a rezolvat-o doar mergand la ginecolog! Ca sa nu te patezi poti folosi absorbante cu putere mai mica!
Sper ca te-am ajutat!

| deutzacoolgirl a răspuns:

Acea scurgere se numeste secretie iti vine inainte sa iti vina ciclul sau dupa foloseste absorbante.