| Alberto_8291 a întrebat:

Ieri am cazut cu o bicicleta bmx (cazatura a fost destul de zdravana) si dupa ce m-am ridicat puteam sa merg (pe jos nu pe bicicleta) dar ma durea rau "pulpa" si genunchiul, insa in ciuda faptului ca am cazut nu m-am ales cu nici o zgarietura decat cu durere inauntrul genunchiului si inauntrul "pulpei".Azi s-au negrit amandoua si genunchiul nu prea ma mai durea insa "pulpa" da! Azi la ora 3 nu prea m-au mai durut insa ma doare rau de tot incheietura piciorului.Intrebarea mea este:Credeti ca e posibil sa fie osul rupt? (mentionez ca pot sa merg in el si in momentul de fata doar ca ma doare rau atunci cand o fac).Sau e doar o simpla intindere sau luxatie? Dau funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Seniorita21 a răspuns:

Pai,ai facut vanataie daca s-a innegrit, nu?!
nu crezi ca trebuie sa-ti vada un doctor piciorul?