| me2011 a întrebat:

am si eu o nelamurire.Acum cateva zile am vomitat la o ora jumate dupa ce am luat o pastila jasmin(iau de aproximativ7-8 luni si pana zilele trecute n-am avut probleme), faza este ca nu am luat o alta pastila imediat dupa ci am continuat tratamentul in ziua urmatoare la ora la care le luam de obicei(desi el ejaculase in mine). Incepusem folia de cam o saptamana si m=am gandit ca nu vor fi probleme. Acum mai nou am facut o toxiinfectie alimentara, si am vomitat din nou d data asta la doua ore si ceva, chiar trei dupa ce am luat pastila.Noroc ca dupa ce am vomat prima oara am fost mai atenti. Sa am motive sa-mi fac griji? Astept raspuns din partea persoanelor care au trecut prin astfel d situatii. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| consuelo12 a răspuns:

Daca ati varsat dupa ce ati administrat comprimatul YASMIN, este posibil ca substanta activa sa nu se fi absorbit complet. Acest lucru este similar cu a omite o administrare. In acest caz urmati recomandarile pentru comprimatele omise.