| andrey333 a întrebat:

Am o problema cu tusea. Iau siropuri (naturale) si cate o pastila. Dar pe zi ce trece se agraveaza. Deobicei ma apuca seara cand vreau sa ma culc. Alataseara de la atata tusit am vomitat. Iar aseara am vomat cam de 3 ori si am dormi o ora si ceva. Idei? Oricum zilele urmatoare ma duc la un medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Siropul, tableta amelioreaza simptomul(tusea) dar nu trateaza cauza( o posibila infectie la nivelul cailor respiratorii). Daca vei amana vizita la medic, infectia se poate extinde, vindecarea va fi mai greoaie iar tusea, ultima care dispare din tabloul clinic, va persista saptamani de-a randul.

| PopAdrian a răspuns:

Sa mergi cat mai rapid la medic, sa nu fi prins ceva virus sau sa nu se agraveze. Insanatosire rapida!