| STFm a întrebat:

am si eu o problema. Acum inainte de sarbatori sunt pe cale sa fac rubeolasad. Luni am observat ca mi sau umflat ganglionii si ca ma dor si mi-au iesit niste pete pe gat si apoi au disparut. Am mers cu mami la medicul de familie care m-a consulat si mi-a spus ca sunt pe cale sa fac rubeola, mi-a zis sa stau in casa si sa nu ies afara asa ca mi-a facut scutire pentru scoala. Asa, prolema mea este ca stau acasa de 3 zile si ma dor ganglionii si sunt umflati, ma manca pielea dar nu ies petele si nu am febra.Eu nu sunt tare sensibila de aceea cred ca nu s-a manifestat asa rau. Si cu o saptamana inainte sa fac eu a facut colega mea de banca. Ma ajutativa rog... vreau sa stiu daca pot sa fac rubeola si fara sa imi iasa pete. FUNAAAA! AJUTOR.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Da,este posibil sa ai daca a zis medicul!
ca sa iasa toate alea cat mai repede pe tine si sa scapi macar pana la Craciun,pune-te pe mancat muraturi,in special castraveti murati, cati poti manca!
de la muraturi ies in afara toate, asa am facut si euwinking
si sa stai la caldura tot timpul!
mananca astazi cati castraveti murati poti sau orice alta muratura si ai sa vezi ca pana dimineata o sa iasa toate in afara! e mai grav daca nu ies afara din cate stiu euwinking
multa sanatate!
si sa nu te scarpini ca ramai cu cicatrici!

1 răspuns:
| STFm explică:

Sincer nu a prea merssad