| SongsoftheSabbathSacrifice a întrebat:

Am avut rubeolă recent, pe data de 24.02.2012 am descoperit roşeaţă pe faţă şi chiar pete în diverse zone pe corp.Acum mi-au dispărut petele, şi durerile de articulaţii, am nasul înfundat şi dureri nu foarte severe de cap. E normal, presupun.
Însă, ceea ce mă deranjează sunt ganglionii umflaţi.
Am pe puţin 6, şi sunt destul de dureroşi la palpare.
Aş dori să aflu cam cât timp mai durează până vor dispărea?
Am citit undeva pe internet că în minim 3 săptămâni, dar mi se pare enorm, şi nu se specifica ceva de rubeolă, mă gândesc că poate durează mai puţin în cazul ăsta?
Aş dori răspunsuri de la persoane care au avut rubeolă (pojar) sau chiar persoane cu studii medicale.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Se vor dezumfla, stai liniștit și nu mai pune mâna pe ei. Ganglionii limfatici produc globule albe care lupta împotriva microbilor. S-au umflat tocmai datorita acestei activitați, se vor dezumfla încet-încet, pe măsură ce te restabilești după boală. Stai cuminte și fă exact ce ți-a spus medicul. Sănătate!
Uite, dacă te plictisești în casă, vino pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/

4 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Adreseazate la medic ca tu ai probleme mentale vagabontule

| SongsoftheSabbathSacrifice explică (pentru Roxana121):

Şi de vedere, nu-ţi văd cratima şi semnele de punctuaţie, viitoare doamnă.

| Roxana121 a răspuns (pentru SongsoftheSabbathSacrifice):

Pentru pampalai ca tine numi pierd timpu sa mai pun si semnele de punctuatie

| SongsoftheSabbathSacrifice explică (pentru Roxana121):

Dar observ că îţi pierzi timpul totuşi să-mi răspunzi în continuare şi să-mi trimiţi mesaj.