| deiutza2129 a întrebat:

Am si eu o problema si nu stiu ce sa fac. Inainte de am veni menstruatie luna aceasta am avut niste mancarimi in zona vaginului si o scurgere vaginala galbuie branzoasa/cremoasa/gelatinoasa, nu stiu cum sa ii spun exact, si cu un miros ciudat. In timpul mentruatiei au disparut simptomele. Dupa aceasta, au reaparut mancarimile, mai rare, iar scurgerea nu mai are acel miros ciudat si nu mai e galbuie. Dar ce m-a speriat e faptul ca am observat niste punctulete/pete maronii pe labiile mari in interior. E ceva grav? Ce sa fac? Ce poate fi? Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala. Daca esti activa sexual este posibil sa o fi luat de la partenerul tau, daca nu, e fie o candidoza de la excesul de antibiotice, fie o infectie cu germeni de pe tegumente si din fecale determinata de constipatie sau de o igiena necorespunzatoare. Trebuie sa te vada un ginecolog (indiferent daca esti sau nu activa sexual) si sa-ti recolteze secretie pentru analize de laborator. Asa va stabili tratamentul de care ai nevoie

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un ginecolog pentru consultatie, analize si tratament. S-ar putea sa ia o candidoza.

| passenger a răspuns:

Repede la ginecolog, este o infectie!

| ionuutzuu a răspuns:

Du-te la medicul de familie! Doar el e competent sa-ti spuna exact ceea ce ai, daca este normal sau nu.

| stepfania a răspuns:

Urgent la ginecolog.nu mai sta

| deiutza2129 explică:

Va multumesc!