| zzzupduck a întrebat:

Am tot auzit de virusul Ebola, si azi, fiind curioasa, am cautat pe net mai multe despre el si am citit ca si unele animalele pot fi infectate si pot transmite omului. Eu am o broasca testoasa. Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Nu,mai ales ca nu iesi cu ea la plimbare.Adica nu are de unde sa contacteze virusul.Plus ca pana ar ajunge in Romania, probabil s-ar raporta inainte cazuri in tarile invecinate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi din moment ce nu a fost in contact cu un fluid infectat. Funda?