| anonim_4396 a întrebat:

Am un fel de ciupercă pe limbă, o am de ceva timp, se vede nasol şi mă ustură când mănânc de exemplu, roşii, salată de vinete... La ce doctor să merg? Dau funda. Nu începeți cu caterincă, vă rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

La doctorul de familie/generalist!

| Felys a răspuns:

Cumperi de la farmacie glicerina boraxata cu nistatina si te dai de cateva ori pe zi si iti va trece, nu e nevoie sa mergi la doctor pentru asta.Bagi in betisor din aia de urechi in sticluta cu glicerina si tii pe rana putin, are un gust rau dar vindeca garantat

| zaratu a răspuns:

La un medic ORL

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Nu cauta sfaturi online pentru ca noi aici nu suntem medici si mai ales nu te putem vedea ca sa ne dam seama exact ce ai...cel mai probabil din ce spui tu este vorba despre afte bucale dar repet nu suntem medici asa ca ar fi bine sa mergi la un medic sau chiar si la farmacie pentru a primi o parere avizatawinking