Întrebare recomandată | Alex2526 a întrebat:

am limba foarte crapata si nu stiu ce sa fac sa se refaca.
Ma doare cateodata cand mananc vinete, nuci si etc si se inroseste.
Ce pot face sa mi se refaca(daca se poate fara doctor).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Asa am si eu laughing nu-ti va trece niciodata! Te vei obisnui...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa iei glicerina de la farmacie sau solutie de la farmacie, ii spui farmacistei care e problema si iti da ea.

| DoMary68 a răspuns:

Local pentru cavitatea bucala. foloseste OSSIDENTA o apa de gura si Ulei de Catina. ca sa badijonezi limba din 4 in 4 ore.
faci o ecografie gastrica si te duci la Gastrologie! Un raspuns!

| Treamber a răspuns:

Am avut si eu problema asta doar ca aveam besicute, mi-a trecut de la un medicament si am mâncat acru, de ex visine