| nustiunustiu a întrebat:

Am varicela de ieri si vreau sa pun niste intrebari:
1. Daca am varicela as putea iesi afara putin ( afara este soare, nu bate vantul si este foarte cald )?
2. Este bine sa stai la caldura, dar totusi este vreun risc sa ies afara?
Astept raspunsurile voastre big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blueangel2001 a răspuns:

Buna inteleg ca te-ai plictisit in casa si ca vrei sa iesi afara cu prietenii sa te joci dar nu este bine si daca e caldura trebuie sa stai izolat de populatie mai stai in casa putin vreo 3-4 zile.Insanatosire grabnica!

6 răspunsuri:
| Commandoo a răspuns:

S-ar putea sa fie un risc imi pare foarte rau pentru tine dar te sfatuiesc sa stai in casa findca nu e prea bine sa stai la caldura imi dai funda te implor ca sunt singurul caruia i-a pasat tde tine!love strucklaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Commandoo):

Nu mai implora. Primesti cate fundite vrei daca cel care a pus intrebarea (nu ma refer la intrebarea asta, ci in general) considera ca ai dat un raspuns corect, si folositor.

| nustiunustiu explică:

Am intrebat doctorul de familie despre ce se poate intampla daca nu stai in casa...si nu a stiut ce sa spuna...a zis doar ca asa trebuie sa stau in casa deci nu sunt cine stie ce riscuri.

Răspuns utilizator avertizat
| DeutzzaD a răspuns:

1. eu te sfatuiesc sa nu...s-ar putea sa devina mai mari(cu puroi, i s-a intamplat unei cunostinte)
2. eu am stat la caldura si nu mai aveam mancarim asa puternice....acum depinde de fiecare.
sper ca te-am ajutat!
insanatosire grabnica!