| Adriana294 a întrebat:

imi spune si mie cineva la ce este bun ceaiul de matase de porumb?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Mătasea de porumb este recomandată în caz de cistite, infecţii urinare, prostatite, nefrite, cure de detoxifiere, hipertensiune arterială, boli cardiovasculare, edeme renale sau cardiace, edeme generalizate, ascită, artrite, reumatism articular, obezitate

2 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Pentru aparatul excretor(rinichi, vezica urinara si cai urinare) dar si pentru curele de detoxifiere.

| Mada1920 a răspuns:

Buna,ceaiul de matase de porumb are efect inflamator si calmant. Este bun pentru pietrele la rinichi, infectie urinara, prostata dar si pentru scaderea in greutate.