| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Amm o problemă, ca să o numesc aşa. am 16 ani şi nu am sfârcurile formate încă. Adică, sunt puţin ieşite înafară când îmi este frig, însă în rest nu sunt acolo.

Care este cauza şii vor creşte sau aşa rămân?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat înălţimea, greutatea şi "circumferinţele" ( bust, talie, şolduri )!
E posibil să fi mai slabă - acesta ar putea fi unul dintre motive...

N-ai precizat nici dacă ai CM/menstruaţie şi de când...

Oricum, sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" ).

Toate cele bune.

| JustMeForever3 a răspuns:

Poate ca esti prea slaba si nu ai destule vitamine, dar tutosi te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie

| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Buna Emmeii happy Eu iti spun sa stai linistita. Problema cu sfarcurile ca iti ies in afara cand iti este frig...este normal. La toate fetele se intampla asa. Momentan ai 16 ani. nu ai de ce sa iti faci probleme. Cand te exciti la fel ti se intampla, sfarcurile iti ies in afara. Cand nu iti ies in afara nu inseamna ca nu le ai formate. Fiecare dintre voi aveti altfel formate sfarcurile. asa sunt si la barbati si la femei.