| Anonim5380 a întrebat:

Sunt baiat și ma confrunt cu o problema, la vârsta de 12 ani cred, mi s-a umflat sfarcurile adică sunt ieșite în afara cam 1 cm. Acum am 14 ani 1.70 și 66 kg și încă nu au dispărut, sport fac gen flotări, tracțiuni, alerg etc. Înainte aveam și piatra dar a dispărut și am doar sfarcurile umflate, am uitat sa precizez ca la frig, ciupituri se fac normale. Vreau și eu va rog niste sfaturi sau soluții? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti la pubertate. Toti baietii am trecut prin asta. Cu timpul vor reveni la normal.

| Donsavas a răspuns:

Este ginecomastie si trebuie neaparat tratată altfel se dezvolta si rămâi cu sani.