| Jigokunokishi a întrebat:

As avea 2 probleme :
1.De cateva zile mi s-au umflat ochii(mai exact partea de sub ochi, pielea). E adevarat ca cateva zile am stat mult la calculator si mi s-a facut si rosie zona de sub ochi, dar am iesit afara, ma stat 2 ore in aer liber si apoi n-au mai fost rosii, dar azi am fost la scoala, e adevarat ca afara n-am stat mai mult de o ora si jumatate, dar parca zona de sub ochi e tot un pic vanata si umflata.
2.De cateva zile ma ia din senin o urinare puternica si simt ca nu pot tine mult, nu urinez mai des decat o faceam (6, 7 ori pe zi, in timpul noptii nu), dar am si o senzatie de parca ar fi ceva pe canalul "furtunasului". Se simte ca si cum te-ai "curenta" cu chestia aia din bricheta care da scanteia(am avut de cateva ori senzatia asta). Astept raspunsurile voastre.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Poate ai o infectie, du-te la medicul tau de familie pentru o consultatie.

Răspuns utilizator avertizat
| jmekerashu a răspuns:

1. Stai la PC, obosești îți freci ochii care mai sunt iritați și de la timpul îndelungat petrecut în fața calculatorului! Niște băi calmante și plimbări la aer curat ti-ar face bine, dar pentru a exclude orice altă afecțiune trebuie să mergi la oftalmolog!

2. Prietene, te așteaptă medicul urolog. Și te sfătui să nu tragi motanul de mustăți, ci să mergi cât mai curând la el!

| Dumitru_Alexandru_1996 a răspuns:

Ai un inceput de sfarsit!
E grav pregateste-te de mormantare laughing