| Luuma a întrebat:

As dori sa-mi dati un sfat in legatura cu o cura de detoxifiere sau slabire nici nu mai stiu.am 163cm si 72 kg.De cand m-am lasat de fumat m-am ingrasat 10 kg. Orice mananc ma balonez si elimin gaze, stare destul de suparatoare.Rar ma mai doare si stomacul in capul pieptului o durere puternica la inceput apoi isi pierde din intensitate. Am si bila lenesa si cu mal, am si enterocolita deci ce as putea manca. Nu-mi lipseste carbunele medicinal, trifermentul, colebilul si cateodata omez.Va rog sa ma ajutati cu o dieta. Fructele si legumele imi fac rau la colita si fiere si sunt si o fire mancacioasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Incearca o cura cu grapefruit, acest fruct te ajuta in problema cu fierea si este un bun detoxifiant.

3 răspunsuri:
| Marius1985 a răspuns:

Pentru detoxifiere este f bun asta: http://track.untoxin.ro/product/Untoxin/?pid=128&uid=1419 Si ajuta i la slabit; oricum ingrasarea este un rezultat al inflamarii din corp, din cauza toxinelor.

| MauiNight a răspuns:

Cura cu spanac este perfecta pentru tine. Sau mancare de urzici.
Iaurturi (simple sau de fructe), lapte, peste, oua, cereale integrale cu lapte... sunt usor de digerat.

http://gastronomie.ele.ro/......_--a5.html

| Simina_Lazar_1950 a răspuns:

Buna ziua
Cunosc remedii naturiste pentru problemele d-voastra. Adresa maill: siminatoto si va pot ajuta
O zi buna