| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
As vrea sa stiu un lucru care ma framanta, am mancat niste popcorn si acum mi-a aparut ceva care ustura langa buza si unpic umflat acum 2 minute s-au intamplat aceste lucruri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta este de la sare. Am patit si eu de cateva ori. Probabil aveai o iritatie si de la sare s-a inflamat si mai tare si de asta te deranjeaza.

8 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Bea multa apa si eventual ia-ti Aciclovir crema si da pe buba. e in jur de 6 lei la farmacie

| SelenaDesire a răspuns:

Poate fi si de la sare dar ma gandesc ca poate fi si herpesbig grin

| albastrel a răspuns:

Offf au fost prea sarate si de aceea ti-a aparut o bubita sau doua. Vor trece repede singure fara sa le faci tu cevawinking

| DeeAnna. a răspuns:

Probabil au fost prea sarate, sau ai fost zgariat/a si nu ti-ai dat seama, si canbd ai pus sare s`a iritat, sau probabil erau expirate, dar nu cred ca iesea asa repede reactia. DAca nu iti trece pana maine ar fi bine sa te duci la farmacie si sa intrebi ce iti recomanda.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate este de la sare.big grin.altcva nu stiu ce sa Zic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc, ma gandeam ca este de la sare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai fost spalata pe maini si ai avut un virrus!

| smiley11231 a răspuns:

Herpes?