| BudăSpiritOfVengence a întrebat:

aseara am adormit in pat cu perna sus ( ridicata) si cand m-am trezit dimineata am avut o durere de gat ( pe afara gatului in spate ) am spus ca o sa-mi treaca acum vad ca sa extins si pe " trapezi " ( muschi de sus ai umarului stiti voi nu deltoizi) cum rezolv situatia masaje? eu cred ca am tras curent la gat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| さいゆき a răspuns:

Se numeste torticolis. Trebuie un relaxant muscular (Mydocalm spre exemplu) si masaj.