| Alone_1992 a întrebat:

asera au inceput sa ma manance mainile. si m`am scarpinat si mi-a aparut niste bubite rosii care ma mananca in continuare. ce am? Remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil ai facut o alergie. Poti lua Claritine. http://www.i-medic.ro/boli/alergia-alimentara

3 răspunsuri:
| IzabellaLoredana a răspuns:

Aceste mancarimi pot fi cauzate de o alergie, consulta un medic.
O zi buna!

| LoLiTaBella a răspuns:

Daca bubitele au aparut doar pe maini si n-ai alte simptome(de ex:febra,dureri de cap, senzatii de sufocare)probabil ai facut vreo alergie usoara, iti trece in cateva zile daca iei claritin

| PanzerOne a răspuns:

Ai rujeola... stai in pat si dormi k ala diispare greu...+ nu prea sunt medicamente