| artistu55 a întrebat:

Astazi am avut un simptom deloc placut in zona pieptului:o durere care ma apasa destul de tare, dar nu insuportabila si de scurta durata de 10 minute.Mentionez ca nu fumez si nu consum alcool si este prima data cand mi s-a intamplat.Azi vreau sa merg si la sala si e tot prima data. Oare am ceva? P.S. am 16 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy E posibil sa fie doar o durere trecatoare, fiind si in perioada de crestere, insa daca o sa mai apara senzatia cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un parinte si/sau sa mergi la un doctor. Sa te faci bine happy

| mihamika99 a răspuns:

Da stiu si mie mi se intampla la fel dar eu nu pot sa respir mi se pune asa ca un junghi dar dupa 1 min imi trece si nu mi se intampla in fiecare zi cand si cand scuze ca nu te-am ajutat cu intrebarea

| angel28 a răspuns:

Poate ai un junghi intercostal. Daca da, nu trebuie sa faci efort putin timp si va trece.