| albinuta1507 a întrebat:

Astazi la ora de sport mi-a venit o minge de handbal in degetul inelar de la mana stanga si dupa 5 min, aveam degetul umflat si puțin vânat. Am pus gheata si tot nu s-a desumflat, credeti ca ar trebui sa merg la spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Cumpara un antiinflamator si ia, daca continua si in urmatoarea zi sa fie umflat si vanat si sa te doara la miscare du-te la spital la urgente pentru a fi examinat de un doctor specialist, poate fi o entorsa sau o leziune a tendonului flexor al degetului, deci nu trebuie sa stai asa.

4 răspunsuri:
| ForeverAlone97 a răspuns:

Si mie la facultate mi-a sarit mingea de handbal in fata. N-am patit nimic pentru am facut sporturi de contact mult timp din viata mea. In cazul tau, asteapta, ca va trece de la sine.

| HeadGeneral a răspuns:

Sar putea sa ai fractura/fisură

| xPlasm a răspuns:

Nu. Stai linistita. Pur si simplu trece de la sine. Nu trebuie sa iti cumperi nimic si nici sa nu mergi la spital in cazul in care nu vrei neaparat saptamana asta sa faci ceva important.

| MrChainsaw a răspuns:

Asteapta mai mult si poate ti se va vindeca, daca se agraveaza atunci mergi la spital.