| anonim_4396 a întrebat:

Ati facut Ozonoterapie cu insuflatie rectala? Ce-mi puteti spune despre aceasta experienta? Care este procedura ( in detaliu)? Ce ati simtit? Cat a durat? Trebuie sa te pregatesti inainte in vreun fel, pentru aceasta procedura? Cat mai detaliat va rog! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| andreesbk a răspuns:

Buna! exista un alt procedeu care este mai putin jenant si are acelasi efect. exista un costum care se inchide pana la gat in care se introduce o3 (dar nu pur ca la insuflatii) se absoarbe prin tegument si efectele sunt asemanatoare. Daca scopul este tratarea plagilor, eczemelor etc. aceasta cale este mai rapida.