| AmiraH a întrebat:

Ati incercat autohipnoza pentru a scapa de fobii? Functioneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Matei_Ionut_Marian_1991 a răspuns:

Autohipnoza este o stare de inducere pe care ti-o faci tu singur ca sa intelegi daca functioneaza sau nu, hypnoza este 10% realizata de hypnotist si 90% de tine tu decizi daca va functiona sau nu. Deci iti recomand sa iti infruntii singur fobiile ori traieste cu ele te obisnuiesti dupa un timp.(Funda? happy )

3 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Nu stiu, am incercat doar auto-fobia ca sa scap de hipnoza. N-a mers!

| francut a răspuns:

Poate vrei a spui autosugestia. Autohipnoza, nu cred.

Răspuns utilizator avertizat