| LittleLady a întrebat:

BUna. Azi am cazut si acum ma ustura zona respectiva, desi nu m-am julit. Ce poate fi? E la picior. Ma ustura foarte tare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aditzuca a răspuns:

Curata zona lovita.
Asigurate ca nu ai rana deschisa.
Da-te cu crema de galbenele! Ajuta la vindecare.
Ai suferit o rana la nivelul pielii, cu toate ca nu este vizibila.

| Cristinaa69 a răspuns:

Sigur ai o rana la nivelul pielii si nu este vizibila. Mai bine te-ai da cu niste crema de galbenele si daca nu functioneaza spune-i mamei big grin. Ea trebuie sa stie cum sa te ajute. Sigur o sa te invinetesti. De obicei cand ma lovesc si nu am rana si ma ustura, dupa jumatate de zi sau chiar o zi imi apare o vanataie: neagra, mov, albastra, rosie, roz- depinde cat de tare te-ai lovit. Bafta!