| AndreeaUngurean500 a întrebat:

Ieri am căzut cu bicicleta pe ciment și pietriș. M-am julit foarte tare pe mâini. M-am spălat apoi cu apa oxigenata și mi-am pus plasturi. Acum mâinile ma dor în zona juliturii, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eventual sa iei cate 1-2 antiinflamatoare pe zi, gen ibuprofen
Dar nu prea multe zile si niciodata pe stomacul gol
Nu ai ce sa faci in rest daca nu este nimic infectat astepti sa treaca de la sine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să dai cu baneocin pudră in fiecare zi si sa astepti sa te vindeci. Sănătate multă.