| unpisicanonim a întrebat:

bunicii mele i-a pocnit o vena cred, la mana. e vanata si are o galga langa vanataie, mama a spus ca i-a pocnit vena dar nu stiu ce s-a intamplat
ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o duceti la un doctor. Este greu sa spui ceva cu certitudine fara sa vezi despre ce este vorba. Plus de asta, multi de pe TPU, care isi dau cu parerea, nici nu au studii de specialitate. Iar in cazul persoanelor varstnice chiar nu este cazul sa astepti sa vezi ce se intampla.

| Kalla a răspuns:

Un spital, ceva?