| MoonLight a întrebat:

Cainele meu de curand a inceput sa saliveze excesiv. Schiopateaza si voimita tot ce mananca(mananca foarte putin). E palid si nu mai e la fel de jucaus. Ce o fi avand?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Medicul veterinar îți poate spune ce are!
Pa, pa.

| dentartes a răspuns:

E posibil sa fi mancat cea toxic :-s da-i lapte dulce si o sa-i treaca happy

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Si al meu a fost bonlav tot asa, saliva, nu manca, vomita, era molesit.
Vroiam sa ma duc cu el la veterinar, dar din fericire a 2-a zi si-a revenit.
Probabil a mancat ceva ce nu ii prieste, sa aiba apa, si probabil nu o sa manance mancare solida, dai ca la bebelus, mancare inmuiata, si isi revine.

btw, pe al meu il cheama Inu, inseamna caine in japoneza, cat de inspirat laughing)

| digitalchocolate a răspuns:

Eu cred ca ar putea avea limbrici, si pisica mea a avut aceleasi simptome si i-am dat jumatate de pastila pentru limbrici, dar tu ar trebui sa ii dai una intreaga pentru ca banuiesc ca e mai mare decat pisica mea...pastilele le gasesti la orice veterinar sau chiar si la pet shop. mult noroc si sper sa se faca bine!:}

| TinkodeSlacker a răspuns:

Nu ma pricep eu destul de bine dar asa am patit si eu cu un Bichon
Vomita tot dar nu saliva si nu schiopata
Vomitatul e de la durerea de cap sau de la o iritatie a stomacului
Sper ca ti-am fost de foloshappy (FUNDA)?