| AnnaFills a întrebat:

Buna,cainele meu s-a batut cu alt caine si acela l-a muscat de ochi,a curs un lichid nu stiu precis ce era, ori singe ori apa, credeti ca asta-i va afecta vederea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

E discutabil, cel mai bine ar fi sa-l duci la un medic veterinar.

| aaaaa_8179 a răspuns:

Este posibil sa fie afectat, acum depinde de cat de tare a fost muscatura. Urez cainelui insanatosire gravnica! happy

| Anonimeueu a răspuns:

Orice i-ar fi curs din ochi, daca l-a muscat e foarte probabil sa-i afecteze vederea

| AnnaFills explică:

Multumesc frumos tuturor!

| Husky2000 a răspuns:

Eu cred ca mai bine te-ai duce la un medic veterinar deoarece nu se stie cat de grava este rana.