| anonim_4396 a întrebat:

Catelul meu are 2 - 3 ani de mic nu prea i-am dat drumul din lesa acum cainele meu se bate cu ori ce caine de pe afara azi sa batut cu un alt caine al unei persoane si eu l-am tras si m-a muscat de picior nu stiu ce sa fac nu e deloc afectuos doar uneori si altii catei sunt blanzi cu stapanii.Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| JockerStoica a răspuns:

Nu a luat-o mă razna îți zic eu, este și normal dacă de mic nu ia-i dat drumul din lesă să fie mai agresiv. Pentru că ținându-l în lesă el devine mai rău. Dacă ia-i fi dat mai mult drumul din lesă când era mic nu se mai întâmpla asta adică să fie agresiv pentru că mai socializa și el se mai juca cu alți câini. Acum e prea mare la 2-3 ani nici dresaju nu se mai poate face decât foarte greu extrem de greu pentru că deja e adult. Dar oricum nu a turbat s-au să o ia razna credemă.
Salut!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat