| Andre_3311 a întrebat:

cam cate kilograme ar trebui sa aiba o fata de 12 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Http://www.florentina.ro/index.php?cat_id=267
http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

http://www.csid.ro/calory-calculator/
Completeaza aici si iti va spune daca mai trebuie sa te ingrasi sau sa slabesti:).

Sper ca te-am ajutat. Succes!

| Petronela a răspuns:

Buna! Depinde ce inaltime ai.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Cam 40-45 happy

| Aura a răspuns:

Pai de la inaltimea ta scade 110happy Dar nu conteaza asta, important e sa te simti bine tu in pielea ta si sa nu te uiti dupa altii.happy

| Vogelspinne a răspuns:

35 dar depinde si de inaltimea pe care o ai big grin

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Pai sa stii ca nu stiu asta depinde de inaltime happy E uam 1. 53 si ar trebui sa am 43 de kg dar am 50. Stiu is grasuta dar nha tongue daca ai sa zicem 1. 43 Pai ar trebui sa ai 33 de kg happy Ti-ai dat seama cum? Deci scazi un punct Daca ai 1. 56. Ar trebui sa ai 46 de kg happy

Fundaaawinking?
blushingblushing

| DeeDee007 a răspuns:

Depinde de inaltime

| SweetCherry a răspuns:

Nu prea stiu.Depinde inaltimea.La 1. 50 cred ca 45kg la 1. 60 50kg
habar n-am laughing.

| MistikkGirl a răspuns:

Pai se ia dupa inaltime eu asa stiu : 150 cm -50 kg, 130 cm-30 kg

| ♥ αη∂яєєα a răspuns:

Pai depinde si ce inaltime ai. daca ai 1, 50 ar trebui sa ai cam 46 de kg 1. 55. 49 kg.cam asa ceva

| guardian_angel:X:X a răspuns:

Pai depinde de cat ai inaltime cu 10 kg mai putin decat inaltime de exemplu daca ai 1'59 ar trebui sa ai in jur de 49 de kg

| elena_4927 a răspuns:

Intre 36 si 48

| joshuanik20 a răspuns: