| Anonimull12345 a întrebat:

Bună! Cam de o săptămână simt ca un un nod in gât, ca și când am ceva acolo (deasupra mărului lui Adam) atunci când înghit și mișc gura. Nu doare sau ceva de genul.
Țin să specific că acea senzație e mai profundă pe partea dreaptă a gâtului.
Atunci când nu mișc sau înghit nu simt nimic
Știe cineva ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Lumea tinde, in acest caz, sa traga concluzia ca are legatura cu glanda tiroida.Mie mi-a zis medicul ca te poti confrunta cu senzatia pe moment, daca nu iti poti controla emotiile negative.Totusi, nu e normal sa dureze o saptamana.Deci stii ce ai de facut.

| ALM2000RO a răspuns:

Mergi la medic, nu știu ce ar putea fi...nu m-am mai confruntat cu așa ceva.