| angelamaria a întrebat:

Care este pasul sarit si pasul saltat? Va rog am nevoie urgent! Dau funda! Ex cu mana stanga piciorul drept cum se numeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlueEyes16 a răspuns:

Buna. Pasul saltat este cel mentionat de tine, iar pasul sarit este de fapt atunci cand faci pasi foarte mari, dar trebuie sa ii faci marind putin viteza.happy

| angelamaria explică (pentru BlueEyes16):

Pas sarit e cel cu genunchii la piept?

| BlueEyes16 a răspuns (pentru angelamaria):

Pai...nu. Sunt diferite.Cel putin, asa ne spune doamna profesoara. Cand facem incalzirea, ''alergarea cu genunchii la piept'' e ''alergare cu genunchii la piept'' si ''pasul sarit'' e ''pas sarit''. Si doamna foloseste aceeasi termeni ca si mine. Alergarea cu genunchii la piept e atunci cand iti duci genunchii in fata si perturarea gambei inapoi cand ii duci in spate. E foarte posibil sa mai existe si alte denumiri mai complicate, dar cred ca sunt exercitii diferite. Intelegi acum?

| angelamaria explică (pentru BlueEyes16):

Da. Mersi mult.

7 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Cu mana stanga si piciorul drept e pasul saltat.

| liveplus a răspuns:

Pasul saltat : salti genunchiul mai sus
Pasul sarit : topai
asa stiu eu

| ELInspectore a răspuns:

Cel cu mana stanga piciorul drept e pas saltat.

| Frytzzyy a răspuns:

Crede-ma ca habar nu am eu am luat un 4 la sport din cauza asta laughing