| mayablonda a întrebat:

Buna happy cat costa sa iti pui piele artificiala? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Grefele de piele se pun in cazuri serioase, gen arsuri pe o suprafata mare a corpului...deci nu asta este solutia pentru tine. Cicatricile tale se vor estompa oricum in timp. Daca sunt foarte grave sau te deranjeaza atat de mult, exista posibilitatea de a le "corecta" cu acid hialuronic. Mergi la un specialist pe chirurgie estetica si reparatorie. Un pret nu pot sa ii spun pentru ca depinde de dimensiunile cicatricilor si de adancimea acestora presupun. Orientativ, am vazut pe siteul de la Medlife suma de 675 lei, dar nu pot sa iti spun la ce este raportat acest pret (cantitate de substanta folosita, cm sau mm patrat etc).

1 răspuns:
| mayablonda explică:

Vreau sa imi pun pentru ca m.a taiam si am cicatrici si semne oribile, si acum ca am realizat ce greseala am facut. vreau sa incerc sa o repar