| anonim2596 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac ca sa ma ingras? ..multa lume imi spune ca sunt slaba si ma critica, ce ar trebui sa mananc? mananc mult dar nu ma ingras

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Mergi pe o alimentatie echilibrata si practica un sport de masa.
Pa, pa.

| DidiChanx3 a răspuns:

In primul rand nu ii asculta pe restul, oamenii critica si daca esti gras si daca esti slab, vorbeste cu un nutritionist sau cu un doctor happy

| giony54 a răspuns:

Nu este neaparat de la mancare, poate pe stres sa fie dereglata tiroida si digestia si atunci nu asimilezi.Ai grija si la alimentatie, fara sucuri din comert sau fastfood-uri.

| Alicia98 a răspuns:

Eu zic sa nu iti pese ce spun altii, marea majoritate a oamenilor care spun ca esti slaba sunt gelosi. Si oricum, mai bine slaba decat umflata cu pompa.
Dar daca vrei neaparat sa te ingrasi poti incepe sa mananci slanina rolling on the floor, nu, glumesc (sau poate merge)! Poti incepe sa faci Judo (asta sunt sigura ca merge)

Bafta! happy