| pointe2balet a întrebat:

Stiu ca este o intrebare cam proasta dar poate ma puteti ajuta. Am 11 ani si fac balet. Ar trebui sa fiu mai slaba si nu stiu cum sa fac asta. Imi puteti spune un fel de "cura" va rog?
Si va rog sa nu imi raspundeti ca sunt in crestere pentru ca stiu si ma refer la ce sa nu mai mananc ca sa nu ma ingras, ci sa slabesc.
Mi-ati fi de folos. happy

Răspuns Câştigător
| HeartBreaken a răspuns:

Nu trebuie sa ti cura tocmai pentru ca esti in crestere, exact cum ai spus si tu laughing In scimb iti recomand :
- Incearca cat de mult posibil sa nu mananci paine, dar daca trebuie neaparat cumpara paine neagra pentru ca e mult mai buna si ingrasa mai putin.
-Dupa 18:30 ar trebui sa nu mai mananci nimic.
- Renunta la chestiile fast-food total si macar un timp la : pizza, paste, prajituri si chestii de acest gen.
- Incearca sa mananci cat mai multe legume verzi, salate etc.
- Incearca sa faci cat mai mult sport pentru ca fara miscare toate dietele dau gres.

Succes! happy
P.S. : Merit fundita? :X

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kasty a răspuns:

Draguta in primul rand renunta la cerealele obisnuite, daca vrei cereale foloseste musli cu fructe(asta sa aiba cat de cat gust)
renunta la painea alba, mananca doar 2 felii de paine integrala sau neagra la pranz
seara niciodata carbohidrati, adica : paine, paste, pizza, fasole uscata, mazare, orez, cartofi
seara in general gratar cu salata
uite iti scriu un site unde intri si te informezi mai bine si poti calcula cat mananci, au si categoria adolescenti asa ca bafta multa
daca ai intrebari da-mi un mss

slabute.ro

P.S.:hidrateaza-te mult si sport- coarda ajuta f mult la slabit, alergatul consuma calorii
bafta multa!