| Zellen a întrebat:

Ce as putea manca sa slabesc usor usor? (nu vreau deodata, deoarece am colagenul f prost, si imi apar vergeturi..care deja au aparut, fiindca am luat f putin in greutate..si vreau s ale tin sub control) mentionez ca vreau sa ma apuc de sport cat de curand. ( ce imi recomandati? cardio? ) si un program pentru masahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Nu te stresa, uite-te aici >> http://www.divahair.ro/......_tii_dieta
Si bucura-te de viata. Trebuie sa iti calculezi caloriile zilnice. Daca vrei sa slabesti treptat si nu dintr-o data, ar fi recomandat ca i ntotal sa consumi 1.200 calorii sau kcalorii, in fine. De asta e. Vezi si la alimentele ce ti le dau acolo pe site-ul acela, si vezi cum te organizezi.
Bafta!

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Mananca sanatos (ce ti se potriveste) si mai bine faci sport. Alearga cca. 30' in fiecare zi (dar serios!) si mai fa niste exercitii pentru tonifierea abdomenului, feselor si picioarelor. Vei si arata mai bine, vei fi mai sanatoasa iar muschii pe careii pui vor ajuta la consumul caloriilor. Cu reducerea mesei, daca nu mananci exagerat de mult de felul tau, nu rezolvi nimic.