| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti am greutatea ideala unui baiat de 15 ani? 60 kg si 1, 60 inaltime

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreyyya a răspuns:

Kilogramele nu sunt exagerat de multe dar cred ca ar trebui sa te apuci sa mergi la sala sau sa practici un sport, ceva ca sa te mai inalti sa sa faci si niste masa musculara. Exista o carte "Cum sa cresti in inaltime?" unde iti spune ce fel de exercitii trebuie sa faci, ce trebuie sa mananci si multe alte sfaturi. Daca respecti tot ce spune acolo sa stii ca intr-adevar da rezultate, la mine a functionat. Bafta! happy

8 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Da.

| pwp a răspuns:

Daca mai dai jos 10 kg va fi perfect.

| Kyrie a răspuns:

OMG CE GRAS ESTI rolling on the floor, apuca-te repede de sala ca altfel ajungi urat laughing

Eu am 17 ani si 55 kg la 1, 71 laughing, ia ghici cat e normal smug (multi ar zice ca e bine cum ai tu, dar de fapt sunt ei doar niste obezi cu pareri care mananca de 10 ori pe zi laughing]

salut

| naitreaba a răspuns:

Esti gras pentru inaltimea ta, dar pentru varsta e ok... incearca sa te inalti putin, ca esti prea scund.

| TpuNoName123 a răspuns:

Eşti cam scund. Eu sunt fata ..am 1,65 si 45 kg ..Ar trebuie să te mai înalţi cel puţin 10 cm. Si greutatea ar trebui sa fie mai mica cu 10 cm decat zecimele înălţimii ..cum ar fi :ai 1, 60 ..ar trebui să ai 50 kg.

| AnaMaria12 a răspuns:

Da de ce nu fratele meu are 16 ani si are 50 si ceva de kg si 1, 73

| Icecream15 a răspuns:

Eu am 1. 60 si 17 ani ..si sunt fata..si trebuie sa avem cam 56 kg happy...

| Georgiana356 a răspuns:

Perfect:X!