| Răpităînnori a întrebat:

Mi-a întârziat menstruația mai multe zile deşi nu am făcut sex. De ce? Am 42 de ani. Practic nu mi-a venit nici acum. Sunt foarte stresată.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim240 a răspuns:

Poate intri la menopauză sau ai o dereglare hormonală, cel mai bine e sa consulti un medic ginecolog, va stabili cauza și va da un tratament adecvat daca e cazul

| Răpităînnori explică (pentru Anonim240):

Nu există ginecolog înțelegător pe o rază de mai mulți kilometri.

| Anonim240 a răspuns (pentru Răpităînnori):

Ar trebui să existe, căutați, vă duceți la un control normal și ii spuneti ce probleme aveți, intrebati cauza posibilă, faceti tot posibilul pentru sănătate

| Răpităînnori explică (pentru Anonim240):

Aşa voi face.

| Anonim240 a răspuns (pentru Răpităînnori):

Multa sanatate

| Răpităînnori explică (pentru Anonim240):

Mulțumesc.

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Si eu tot la 42 de ani am avut primele intarzieri.Medicul de familie a zis ca e posibil sa intru la premenopauza, dar imi da trimitere sa ma caut.Pana sa ma hotarasc s-a reglat de la sine pentru inca vreo 7 ani.
In tot cazul o intaziere de mai mult de 10 zile nu e ok

| Răpităînnori explică:

Ginecologul din oraşul în care locuiesc şi la care am fost cu mai mulți ani în urmă mi-a făcut rău intenționat.

| Răpităînnori explică:

De obicei dacă mă spălam pe mâini cu apă rece sau dacă stăteam măcar 10 minute în frig îmi venea menstruația dar acum nu mi-a venit.