| speră a întrebat:

Ce documente sunt necesare pentru o consultatie gratuita in policlinica dupa varsta de 18 ani (ELEV)? Stiu ca trimitere si adeverinta de elev.Dar a zis asistenta ca mai trebuie ceva nici ea nu stia(zapacita ca multe altele). Astept un raspuns coerent.Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asistenta nu stia. Este destul trimiterea, adeverinta de elev si actul de identitate.

| Azµre a răspuns:

Decât de trimiterea de la medicul de familie și de buletin + adeverință de student.

| Mihaela1964 a răspuns:

Trimiterea medicului de familie.

| BogdanLuca a răspuns:

Pana la 18 ani e gratuit
De la 18 ani trimiterea + adeverinta care atesta ca, contribui la stat pentru asigurarea de sanatate!
. Bafta!